Mindemellett külön kormányzati munkaügyi központok is megtalálhatóak szerte Anglia régióiban és városaiban, ahol szintén lehet érdeklődni a munkavállalás általános kérdéseiről, valamint a betöltendő pozíciókról. 2011 óta a Jobcentre Plus névre hallgató központok közvetlenül a Munka- és Nyugdíjügyi Minisztérium (Department for Work and Pensions) alá tartoznak.
A speciális szükségletű személyeknek, valamint a velük foglalkozó szakmabeliek (szociális munkás vagy gondozó) alkalmazására szerencsére külön weboldalak és ügynökségek szakosodnak: a fogyatékkal élők foglalkoztatásával például több alapítvány is foglalkozik, emellett pedig elérhető kifejezetten az ő igényeikre szabott álláskereső és –ajánló weboldal is, a Disability Jobsite.
goo.gl/Y80gUCA Szigetországban is hasonló módon zajlik a toborzási folyamat mint kis hazánkban.
Az álláskeresők az állásportálokon keresztül pályáznak a meghirdetett pozíciókra. A jelentkezéskor fényképes szakmai önéletrajz csatolása alapelvárás. A meghirdetett állásokra munkakör értékelést készítenek előzetesen a hirdető vállalkozások, meghatározva az elvárásokat, szükséges képzettséget, gyakorlatot, kompetenciákat.
Elsősorban szellemi munkakörök esetében a tesztek sem maradnak ki a kiválasztási folyamatból. Az angolok nemcsak papír alapú teszteket alkalmaznak, számítógépes tesztfeladatokra is lehet számítani. Ezek általában feleletválasztós gyorstesztek, amit a szoftver pillanatok alatt ki is értékel.
Interjú körök, első lépésben az állást hirdető ügynökség szakemberei végeznek előszűrő interjúkat és a Megbízók felé csak a megfelelő jelölteket továbbítják. Az előszűrés során nem feltétlenül csak egy találkozóra kerül sor, általánosan elmondható, minél felelősségteljesebb a munkakör, annál komolyabb az előszűrés is.
Végül a szigetországban munkát kínáló vállalkozás HR szakemberével, vezetőjével zajlik a kiválasztási folyamat utolsó szakasza, ami alapján eldöntik kivel szeretnének együtt dolgozni.
Angliában is régóta zajlik ilyen módon a toborzás kiválasztás, rengeteg tapasztalattal rendelkeznek, ne vegyed sose félvállról az interjúkat.
Amennyiben nem érzel magadban annyi erőt, hogy önállóan vágj neki az álláskeresésnek, korábbi bejegyzésemben bemutattam egy Székesfehérvári au-pair ügynökséget, ide kattintva el is tudod olvasni
goo.gl/PTFIMl Ha érdekel a lehetőség, vedd fel velük a kapcsolatot, biztosan tudnak neked is segíteni.